top of page

Satın Alınan Ürünlerde

1- Satışı tamamlanmış ürünler için üründe herhangi bir kusur bulunması durumunda 7 gün içerisinde başvurulması ve ürün ambalajı ile beraber hasarsız tüm aksesuarlarıyla firmamıza ulaştırılması durumunda, ürün üretici firmaya gönderilir. Üretici firma onay vermesi durumunda ücretsiz değişim yapılmaktadır.

2- Ürünlerin garanti süresi içinde veya garantisi bittikten sonra herhangi bir nedenle arıza oluşması durumunda ürünün üretici firmanın teknik servis hizmeti ile hizmetlendirilir. Teknik işlemlerde Üretici firma şartları geçerlidir.

3- Satın alınan ürünler için teknik servis hizmeti üretici firma tarafından sağlanmaktadır. Firmamızın sorumluluğu bulunmamaktadır.

4- Firmamıza gönderilen veya firmamız tarafından gönderilen tüm kargoların kargo ödemeleri alıcı (müşteriye) aittir.

5- Firmamıza ait yazılımların kurulumu ve eğitimi tamamlandıktan sonra kullanıcıların tekrar kurulum veya eğitim veya herhangi bir destek talep etmesi durumunda ekstra ücret talep edilebilmektedir.

6- Yazılımların en geç satın alındıktan sonra bir ay içerisinde kurulum ve eğitimi talep edilmelidir. Kurulum ve eğitim talepleri bir ay içerisinde talep edilmemesi durumunda kurulum ve eğitim tamamlanmış sayılır ve sonraki talepler ekstra ücretli olarak sağlanacaktır.

6- Teknik destek departmanımız hafta içi mesai saatleri içerisinde hizmet vermektedir. Mesai saatleri Saat 10:00-19:00 dır. Firmamız bu çalışma saatlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

7- Teknik destek istekleri müşteri şifresi ile barkodhesap.net sitesinden online olarak yapılmalıdır. Aksi halde talep yapılmamış sayılır.

8- Teknik destek talepleri teknik ekibin müsaitlik durumuna göre sıraya alınmaktadır.  Teknik destek talepleri karşılanma süresi en fazla 30 gündür. Firmamız bu süreyi değiştirme hakkını saklı tutar.

9- Müşteri kullandığı ve servis hizmeti alacağı yazılımlarının tümünü lisanslı olduğunu taahhüt eder. Lisanssız kullanım sonucu doğabilecek her türlü sorunlarda sorumluluk MÜŞTERİYE aittir.

10-MÜŞTERİ, kullanıcı eğitimi için bir eleman (veya kendisi) görevlendirilecek  ve çalışmalar bu elemanı ile sürdürülecektir. Eleman değiştirme veya yeni bir kullanıcı eğitimi aynı eleman bile olsa ayrıca ücretlendirilecektir.

11- MÜŞTERİ yazılım ürünü kullanımı sırasında azami özeni gösterecektir. Yazılım ürünü ile oluşturduğu bilgi dosyalarını düzenli bir şekilde bilinen en son yöntemle yedekleyecektir. Herhangi bir nedenle veya arıza sonucu bilgi yedeklemesi olmamasından kaynaklanan bilgi kaybından MÜŞTERİ sorumludur.

12- Yazılım içerisindeki bilgilerin doğruluğu müşteri sorumluluğundadır. Hatalı işlemlerden firmamız sorumlu tutulamaz.

13- Yapılan her işlemin kullanıcı tarafından teyidi yapılmalıdır. İşlemlerde herhangi bir nedenle hatalı sonuç çıkması durumunda sorumluluk müşteriye aittir.

14- Alınan yazılımlar herhangi bir şekilde üçüncü bir kişiye satılamaz, devredilemez, kullandırılamaz. 

15- Alınan yazılımlar sadece fatura edilen müşteri tarafından kullanılabilir. Müşterinin ticari faaliyeti son bulduğunda veya iştigal alanı değiştiğinde veya firma adı değiştiğinde yazılımları kullanım hakkı son bulur. Daha sonra tekrar kullanamaz.

16- Bir yazılım sadece bir bilgisayarda kullanılabilir. Her bilgisayar için bir yazılım alınması gerekmektedir.

17- Müşteri şifre güvenliğinden ve veri güvenliğinden kendisi sorumludur.

18- Bilgisayarda kullanılan diğer programlar,virüsler veya dosyalardan kaynaklı güvenlik sorumluluğu müşteridedir.

19- Yazılımlarda mevcut durumdan farklı bir görsel, değişiklik veya ekstra özellik talep edilmesi durumunda ve talep edilen özelliğin firmamız tarafından uygun görülmesi halinde yapılacak değişiklik ekstra ücrete tabidir.

20- Yazılımların veya ürünlerin yanında verilmesi taahhüt edilen ücretsiz hizmetler var ise bunların süresi ürün müşterinin eline geçtiği günden itibaren bir aydır. Süre sonunda hakları son bulur. Bu süre dolduktan sonra ücretsiz herhangi bir talepte bulunulamaz.

21- Satılan yazılımlar ile kullanılacak aksesuar, cihaz veya ekipmanın kurulumu, ayarlanması veya eğitimi ekstra ücretlidir. Bunlar için yol ulaşım konaklama ihtiyaçları var ise bunların sağlanması müşteriye aittir.

22- Firmamızdan alınmayan cihaz, ürün, aksesuar, donanım veya yazılımların teknik desteği ücretli dahi olsa firmamız tarafından verilmeyebilir.

23- Alınacak ürünlerde uyumluluk durumu teknik ekiplere sorulmalıdır.

24- Firmamız tarafından satılan Yazılım veya ürünler başkaca ürünlerle entegreli veya uyumlu olmak zorunda değildir. Uyumlu hale getirilme zorunluluğuda bulunmamaktadır.

25- Müşterinin ödenmemiş bakiyesi olması durumunda, daha sonra talep edeceği hizmetleri bakiyeyi kapatmadan alamayabilir.

26- Yıllık, aylık veya periyodik süreli ödenmesi gereken ücret veya ücretler ödenmediğinde veya aksatıldığında, müşterinin hizmet alma hakkı son bulur.

27- Satın alınan ürünün arızalanması durumunda arızalı sürede oluşabilecek zarar veya kayıptan firmamız sorumlu tutulamaz.

28- Belirtilmeyen konularda tüketici kanununa bakılır.

29- Firmamızdan ürün alan ve ürünü kullanan, bulunduran her müşteri bu şartları kabul etmiş sayılır. 

bottom of page