Market Programı

Barkod Sistemi için Gerekenler;

 

- Bilgisayar (Dokunmatrik Bilgisayar,Masaüstü Bilgisayar, Laptop, Tablet Pc gibi herhangi birisi olabilir.)

- Barkod Okuyucu (Ürünlerin üzerindeki barkodu okuyan lazer okuyucudur.)

- Barkod Programı Yazılımı

- Bilgi Fişi Yazıcısı (Zorunlu değildir. Müşteriye ne aldığını gösteren pos yazıcıdır.)

 

     Perakende ve Toptan Marketcilik ülkemizde yaygın olarak bulunmakta ve gün geçtikce ülke genelinde yayılmaya devam etmektedir. Marketcilik yapan esnafımız her geçen gün büyüme yönünde adımlar atmaya, kendini geliştirmeye gayret göstermekte ve bu gelişme yoluna ilk adım olarakta tabiki sistemli çalışma ihtiyacı doğmaktadır. Bir marketin büyümeye başladığının veya büyüdüğünün en önemli göstergesi Barkodlu Satış Sistemi kullanıyor olmasıdır. Büyük bir marketi sistemsiz yürütmek neredeyse mümkün değildir. Marketler büyüklüklerine göre değişik isimlerle isimlendirilmektedir. Market,Büfe,Mini Market,Süper Market,Hiper Market,Cep Market,Bakkal gibi isimler kullanılmakta ve müşterilere en iyi hizmeti sunma gayretinde bulunmaktadırlar.

 

Barkodhesap Barkod Programı; içerisinde barındırdığı modüllerin tamamının, birbiriyle sorunsuz bir şekilde entegre edilebildiği tek program olma özelliğini korumaktadır. Aynı zamanda içerisindeki modül sayısının 67 olması hasebiyle en fazla modüle sahip bir barkod sistemidir.

 

Barkodhesap Barkod Sisteminde istenmeyen modüller görünmez hale getirilerek ekrandaki karmaşayı ortadan kaldırmaktadır.

Barkodhesap Barkod Sistemi ile kullanıcı yetkilendirme işlemleri kurulum sırasında bir defaya mahsus olarak ayrıntılı bir şekilde yapılmaktadır. 

 

     Marketler geçmiş yıllardan beri Barkod Programı kullanmaktadır. İlk yıllar Dos sistemi kullanılıyorken son zamanlarda Windows ve Android sürümlerininde kapsandığı gelişmiş akıllı market programları tercih edilmeye başlanmıştır. Marketlerde kasiyerlerin çalışmaya başlaması, ürün reyonlarının artması, Reyonlardaki ürün çeşitliliğinin çoğalması,  müşteriye karşı kurumsal bir yapı görüntüsü ihtiyacı, stok takibinin önemi, Ciro,kar,satış,alım,cari bilgilerinin önemi firmaları Kapsamlı bir Market Programı kullanmaya itmektedir. Marketlerde market programının kullanılması neticesinde marketlerdeki ürünlerin yerlerinin belirlenmesi, reyonlama ve markalama sisteminin oturtulmasının önemini daha fazla ortaya çıkarmıştır. Her şeyden önemlisi profesyonel bir firma olabilmenin en önemli ayağı iyi bir barkod programı yazılımı kullanmaktan geçtiği artık herkes tarafından kabul edilmektedir.

Barkodhesap Market Programı ülkemizin turistik bölgelerinde de kullanılabilmesi için dil desteği ve yabancı para birimi desteği ile kullanışlı hale getirilmiştir.