top of page
Barkod Yazılımı Market Yazılımı Barkod Programı Download indir

BARKODLU SATIŞ SİSTEMİ

 

Barkodlu Satış Sistemi; Ürün satışı yapan Firmaların ürünlerini daha düzenli ve profesyonel olarak satışını yapabileceği ve yapmış olduğu satışları, satış sonrasında kolaylıkla takip edebileceği, inceleyebileceği, Satışlarıyla bağlantılı tüm bilgilere ulaşabileceği bir yazılımlar bütünüdür.

 

Barkodlu Satış Yazılımı Kullanmanın Faydaları; 

Barkodlu satış sistemleri Firma yetkililerinin ve çalışanların ihtiyaç duyduğu satış bilgilerine hızlı bir şekilde ulaşmalarını ve Otomasyon Sistemi'nden faydalanmalarını sağlar.

 

Barkod Sistemleri Yazılımı nasıl olmalıdır; Piyasada çok sayıda Barkodlu Satış Yazılımı bulunmaktadır. Bu yazılımların alt yapısı çoğunlukla birbirine benzerdir. Ancak kullanımları sırasında farklılıklar meydana gelir.

    Kullanıcı Arayüzü: Bu farkların içerisindeki en önemli özellik; Kullanıcı arayüzüdür yani Barkod yazılımını kullanan kişinin, programı kullanırken zorluk çekmeden istediği işlemi en kısa yoldan yapmasını ve anlamasını sağlayacak şekilde dizayn edilmiş olmasıdır.

    Teknik İfadeler: Çoğu yazılım içerisinde sadece nitelikli teknik elemanların anlayabileceği kelimeler ve ifadeler barındırır. Bu durumun böyle olması Firma sahiplerini nitelikli Teknik elemanlarla çalışmak zorunda bırakır.

    Yazılımlarda menülerin kolay ulaşılabilir olmasıda çok önemlidir.

    Uyarı Mesajları; Yazılımların kullanıcının yapacağı hataları iyi tahmin ederek kullanıcı hata yaptığında kullanıcının hatasının büyük kayıplara yol açmadan dizayn edilmiş olmalı uyarı sistemlerininde gelişmiş olması gerekir.

    Özellikler: Kullanıcının amacına yönelik ihtiyaç duyacağı tüm özelliklerin belli bir düzen içerisinde yazılıma yerleştirilmiş olması ve hiç bir zaman ihtiyaç duymayacağı özelliklerle program karmaşık hale getirilmemiş olmalıdır.

    Raporlama: Kullanıcı yazılımı kullanarak yaptığı işlemleri zaman zaman sorgulamak ve dökümler almak ister Bu durumda Yazılımın Raporlama Devreye girer ve Raporlama ve sorgulama özelliğinin iyi olması gerekir.

 

BARKODHESAP Barkod sistemleri ile;

 

- Firmalar stoklarını takip edebilirler,

- Stoğu azalan yada biten ürünleri görebilirler,

- Müşterilerinin hesaplarını takip edebilirler

- Tedarikcilerinin hesaplarını takip edebilirler.

- Ürünlerinin reyon, Alt Reyon, Marka ve Modeline göre tasnif edebilirler.

- Reyonlara göre kazançlarını raporlayabilirler.

- Alacak ve Borç Takibi Yapabilirler,

- Günlük Haftalık Aylık Yıllık  Ciro , Kar, ve satışlarını listeleyebilirler,

- İşyeri Gider ve Gelirlerinin takibini yapabilirler,

- Nakit, Kredi Kartı, Borç, Çek, Senet işlemlerini yapıp takip edebilirler.

- Hatırlatıcı ve Görevlendirme Yapabilirler,

- Sms Atabilirler,

- El Terminali ile seyyar satış yapabilirler,

- Şubelerini yönetebilirler.

 

Vb... Daha bir çok özelliği  kullanıcı dostu arayüzü ile kolaylıkla yapabilirler.

bottom of page